A 2013. évi népzenei táborunk hírei


Még -3932 nap, 15 óra, 18 perc, 49 másodperc van hátra a megnyitóig!

Legfrissebb híreink (utolsó módosítás: )
2013. május 3. - Új előadó a táborban
2013. április 30. - Bővült az oktatók névsora
2013. április 19. - Új előadó a táborban
2013. április 13. - Online jelentkezési lehetőség
2013. április 08. - Végleges részvételi díjak kiírása
2013. március 05. - Tábor meghirdetése

Ízelítő - kedvcsináló 2012. évi Gálaműsorunk - 1. rész
2012. évi Gálaműsorunk - 2. rész
2012. évi Gálaműsorunk tábori csokra

Jelentkezési lap Adobe pdf formátumban: jelentkezes_lap_2013.pdf
Microsoft word formátumban: jelentkezes_lap_2013.doc
Online egyéni jelentkezés Online jelentkezés


Információk a táborról

Helyszín: Móricz Zsigmond Kollégium - Tiszakécske
Időpontja: 2013. július 20-27.
Részvételi díjak: 14 év alatt 34.300 Ft
14-18 év között 36.600 Ft
18 év fölött 38.800 Ft
1 napra mindenkinek 6.700 Ft
A részvételi díj a szállás, a napi 3-szori étkezés és az oktatás mellett a tábor minden programjának díját magában foglalja (eloadások, múzeum, strand, stb.).
Tanulható:
  • Citera
  • Népdaléneklés
  • Furulya
  • Néptánc
  • Kézművesség
Citeraoktatók:
Szakmai tanácsadó:
Népdalének:
Furulya:
A táncokat oktatja:
  • ... még szervezés alatt ...
Előadók:
Muzsikál:
  • Az egész tábor
Programok:
  • Népzeneoktatás: citera, furulya, népdaléneklés.
    Többszólamú citerazenét játszóknak külön prímás és kísérőképzés (technikai és elméleti).
  • Néptáncoktatás: esténként táncház keretében.
  • Népi kézműves mesterségek tanítása (bőrözés, nemezelés, gyöngyfűzés, csuhébáb, stb.).
  • Elméleti előadások: néprajzi oktatás, archív felvételek vetítése, zeneelmélet.
  • Egy helyi népszokás feldolgozása a tábor keretein belül (a gyermekjátékokban éppúgy, mint felnőttek oktatásában). Az idei témánk: vásár.
  • Minden nap egy közös beénekléssel, majd a tábor témáját adó népszokás megismertetésével és a hozzá kötődő népdalok tanulásával folytatódik. Vacsora előtt a nap hivatalos részét egy táborszintű közös próbával zárjuk, mely alatt a tábor záróműsorára készülünk föl.
  • Napi 6 órában biztosítunk intenzív szakmai oktatást kiscsoportos műhelymunka keretében. A táborunkba érkezőket tudásszint szerint 10-15 fős csoportokra bontjuk, akik egész héten együtt dolgoznak.
  • A csoportos foglalkozásokon párhuzamosan tanítjuk a hangszertechnikát és a népzenei ismereteket.
  • Minden délután és este fakultációs programokat biztosítunk a lakók számára. Ilyenek pl. táncházak, neves előadók előadásai, filmvetítések, hangszerkészítés. Nem maradhat ki a szórakozás sem: tréfás vetélkedők, kirándulások, strandolás, múzeumlátogatások, esti közös bulik teszik még emlékezetesebbé a hetet.
  • A tábor végén a csoportok műsorait rögzítjük, majd kívánság szerint sokszorosítjuk.
  • Az egy hét egy közös gálaműsorral ér véget, ahol a tábor apraja-nagyja az oktatókkal közösen egy népszokás keretében mutatja be a hét munkájának eredményét (minden csoport a tanult tájegység dalaiból, táncaiból készít egy rövid összeállítást).
  • A tábor nagyon fontos eleme a zenészek és táncosok közös foglalkozásai, erre igyekszünk minél több lehetőséget biztosítani, pl. táncházakban. Szeretnénk minél több hangszeresnek (citerás, furulyás) módot adni arra, hogy kipróbálja magát, tudását, hogy megtapasztalja azt az érzést - ami a vonósoknak többnyire természetes -, milyen is látni maga előtt a zenéjére mozgó táncoslábakat.
Újdonság:
  • A magasabb szintű csoportokhoz az utolsó nap egy táncospár csatlakozik, akik azontúl, hogy megmutatják az adott tájegység táncait, segítenek a táncrendek megértésében, a tempók beállításában, valamint megtanítják ezen táncok alaplépéseit.
  • Igény szerint zenekarvezetők részére külön csoportot indítunk, melyben a megszokott tábori munka mellett segítséget kaphatnak vezetői feladataik ellátásához (csokorkészítés, elemzés, néprajzi ismeretek, speciális hangszertechnikák, stb.).
  • A legfelső szintű csoportban - a napi oktatás jelentős részében - külön oktatjuk a prím és kísérőciterásokat, ahol a technikai-gyakorlati képzésen túl nagy hangsúlyt fektetünk az elméleti és stílusismeretekre is.

További tudnivalók:

  1. A jelentkezéseket kizárólag jelentkezési sorrendben fogadjuk el. Ha a szálláshely a jelentkezési határidő előtt betelik, szívesen segítünk a külső szálláskeresésében!
  2. A a tábor részvételi díj-előlegét június 28-ig kérjük befizetni, mert a jelentkezéseket csak az előleg befizetése után tudjuk regisztrálni!
  3. A részvételi díj előlege: 19.000,- Ft személyenként!
  4. Az előleget lehetőleg átutalással (vagy bankfiókban történő befizetéssel) az OTP Banknál vezetett 11732208-20035987 számú folyószámlánkra kérjük befizetni. Abban az esetben, ha a jelentkező postai úton szeretné elküldeni az előleget, kérjük azt ne rózsaszín postai utalványon adja föl, hanem kérésre csekket küldünk.
  5. A fennmaradó összeget a tábor kezdésekor, a helyszínen kell befizetni, ami után a teljes összegről számlát adunk.
  6. A jelentkezést csak az előleg megérkezése után tudjuk véglegesnek tekinteni, csak ezután foglaljuk le a kollégiumban a szállást és étkezést a táborozó számára. Ehhez szíves megértés(eteket)üket kérjük.
  7. Ha valaki jelentős és igazolható ok miatt nem vehet részt a táborban, de a részvételi díj-előlegét befizette, pénzét 2013. július 6-ig levélben visszakérheti. A jelzett időpont után a pénz visszautalására már nincs lehetőségünk.
  8. Azoktól, akik bármely oktatási intézményben nappali tagozaton tanulnak, életkortól függetlenül szülői egészségügyi igazolást kérünk a táborozáshoz!
  9. A kitöltött jelentkezési lapot a tabor@tiszafolk.hu e-mail címre, vagy postán a Tisza-Folk Alapítvány, 6060 Tiszakécske, Tisza u. 13. címre lehet elküldeni.
  10. Hangszert biztosítani nem tudunk, ezért kérünk mindenkit, hogy igényeinek megfelelő(eket) hozzon magával!

A táborba bárki jelentkezhet, korra, nemre, és előképzettségre való tekintet nélkül!

Fő támogatóink: Tiszakécske logó www.tiszakecske.hu